§1 – Założenia ogólne:

1. Regulamin określa zasady składania zamówień oraz sprzedaży przez sklep internetowy Peerless, którego właścicielem jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą Peerless Design, z siedzibą pod adresem Wykno 8a, 97-225 Ujazd, NIP: 773-245-71-51, REGON: 366001958.
2. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień regulaminu.
3. Z chwilą wykonania zawartej w tej formie umowy sprzedaży przez sklep internetowy jest dzień odbioru przesyłki przez klienta.
4. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem Polskim.

§2 – Prezentacja produktów:

1. Peerless dołożyło wszelkich starań, aby publikowane dane były wolne od uchybień i błędów.
2. Wszystkie ceny produktów podane w ofercie zawierają podatek VAT.
3. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Firma Peerless zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego oraz przeprowadzania, a także odwoływania akcji promocyjnych na stronie sklepu.
4. Rozmiarówka widoczna jest przy każdym produkcie, pod jego dokładnym opisem.
5. Wszystkie informacje tekstowe oraz zdjęcia produktów są własnością Peerless. Zabrania się ich kopiowania, rozpowszechniania oraz używania do celów handlowych i prezentacji na innych stronach internetowych bez Naszej zgody.

§3 – Rejestracja klientów:

1. Złożenie zamówienia możliwe jest bez rejestracji nowego konta, jednak zaleca się jej wykonanie. Rejestracja jest bezpłatna i odbywa się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie sklepu.
2. Rejestracji mogą dokonać osoby fizyczne powyżej 13 roku życia lub posiadające zgodę rodziców i podmioty gospodarcze.
3. Podczas rejestracji należy podać poprawne i prawdziwe dane. W przeciwnym przypadku zamówienie może zostać nie zrealizowane.
4. Dane osobowe Naszych klientów zbierane są wyłącznie na potrzeby sklepu i przetwarzane w celu realizacji statutowej działalności gospodarczej firmy,
prowadzenia akcji promocyjnych i reklamowych z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa danych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997
(Dz. U 1997 Nr. 133 po. 833) o ochronie danych osobowych.

§4 – Składanie zamówienia:

1. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną poprzez stronę: www.peerless.com.pl
2. Zamówienia realizowane są w dni robocze w godzinach 8:00 – 18:00.
3. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o minimalną kwotę zamówienia.

§5 – Realizacja zamówienia:

1. Wszystkie produkty, które można zamówić są dostępne w Naszym magazynie.
2. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień na te produkty, aż do wyczerpania zapasów.
3. Peerless zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronie sklepu, polegających na błędnych informacjach o cechach lub stanie towaru, jak i również w  sytuacjach wzbudzających wątpliwości autentyczności danych podanych przez klienta w trakcie procesu rejestracji i zamówienia.
4. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia, sklep zastrzega sobie prawo do wstrzymania jego realizacji, a o zaistniałej sytuacji zobowiązuję się niezwłocznie poinformować klienta.
5. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

§6 – Wysyłka:

1. Koszt wysyłki towaru pokrywa kupujący.
2. Peerless realizuje zamówienia na terenie Polski i większości krajów Europejskich.
3. Wysyłki realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD.
4. Informacje o kosztach przesyłki podane są w stopce strony.
5. Koszt przesyłki dla zamówień powyżej 300 zł pokrywa firma Peerless.
6. Koszt przesyłki za granicę wyceniany jest indywidualnie w zależności od wielkości paczki i kraju adresata.
7. Paczki doręczane są w dni robocze, a maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi około 2 dni roboczych.
8. Gdy w momencie odbioru paczki opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub integracji w jej zawartość osób trzecich, należy odmówić przyjęcia towaru i w obecności kuriera sporządzić protokół zgłoszenia szkody i zgłosić ten fakt obsłudze sklepu.

§7 – Wymiana towaru:

1. Istnieje możliwość wymiany towaru na inny. W tym celu należy się z nami skontaktować poprzez formularz kontaktowy i poinformować o chęci wymiany towaru. W wiadomości proszę podać powód wymiany towaru, a my odezwiemy się w celu uzgodnienia szczegółów wymiany.
2. Chęć wymiany towaru należy zgłosić w ciągu 14 dni od momentu odebrania paczki od kuriera.
3. Produkt zostanie przyjęty i wymieniony wyłącznie gdy zostanie odesłany w oryginalnym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt i akcesoria nie będą uszkodzone oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania.
4. Koszt przesyłki zwrotnej oraz ponownej wysyłki towaru pokrywa kupujący.

§8 – Płatności:

1. Sklep internetowy obsługuje formy płatności on-line za pomocą serwisu Dotpay, przelew tradycyjny oraz płatność przy odbiorze – za pobraniem.
2. Standardowo wystawiany jest paragon, który jest dowodem zakupu. Na życzenie klienta istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. Należy to zgłosić poprzez formularz kontaktowy podając numer zamówienia na który ma zostać wystawiona faktura.
3. Klient jest zobowiązany w momencie dostawy sprawdzić, czy faktura/paragon jest dołączona do przesyłki. W przypadku jej braku prosimy o kontakt.
4. W przypadku wybrania formy płatności na zasadzie przedpłaty, klient jest zobowiązany uiścić płatności w ciągu 5 dni roboczych od złożenia zamówienia.
5. W przypadku braku płatności zamówienie zostanie usunięte z bazy danych.